نتایج جستجو برای عبارت :

اندازه گیری نسبت تبدیل T.T.R

الکترسیته:  الكترسیته انرژی نهفته ای در طبیعت و وجود آن در بعضی از مواد موجود درجهان میباشد این نیرو به صورت های مختلف میباشد و دارای 2 قطب میباشد اما به صورت كلی میتوان الكترسیته را به دوبخش تقسیم كرد الكترسیته ساكن++این حالت از الكترسیته عنصری كه آن را بو جود می آورد دارای قطب مثبت+میشود مانند وسیله پلاستیكی كه بر اثر مالش دارای قطب مثبت میشود یا بدن انسان كه بر اثر برخورد با این گونه اشیاء درای قطب مثبت الكترسیته ساكن میشود فقط زمین تامین
مرحله جدید فروش اینترنتی ایران خودرو از روز یک شنبه -20 بهمن ماه- آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. در طرح پیش فروش اعتباری ایران خودرو، مشتریان امکان ثبت نام برای انواع محصولات این شرکت را دارند.
در طرح پیش فروش ایران خودرو ویژه دهه فجر، موعد تحویل خودروها برای مردادماه 99 خواهد بود.
آغاز ویرایش قراردادهای معوق مشتریان
ایران خودرو طی اطلاعیه ای که در تاریخ دهم دیماه، برای نمایندگی‌هایش منتشر کرده، خبرهای جدیدی به مشتر
اگر او را دیدید به او بگویید دوستش دارم اندازه ی تمام فاصله هایی که هیچ وقت حتی در خواب هایم هم کم نشد،بپرسیدهنوز هم من را دوست دارد؟اندازه یک تک زنگ، لااقل اندازه یک سکوت پشت تلفن همگانی...
.....
پی متن؛نمیدونم این متن مال کیه و از کیه...اما مال هر کی هس ...روح امواتش شاد ...همین!
جدول تناسب نسبت رابطه ی میان دو کمیّت ( اندازه ) را نشان می دهد.
در واقع جدول تناسب دو کمیّت (یا اندازه) را مقایسه می کند.
هرگاه بین دو کمیّت رابطه ی ثابتی ( عددی ) برقرار باشد می گوئیم بین آنها نسبت برقرار است.
تناسب: تساوی دو نسبت را گویند.
مثال: اگر هر 3 دانش آموز روی یک نیمکت بنشینند آنگاه نسبت نیمکت به دانش آموز 1 به 3 است.
اگر هر 2 دانش آموز روی یک نیمکت بنشینند آنگاه نسبت نیمکت به دانش آموز 1 به 2 است.
نسبت کمر به قد(WtHR)یک وسیله دیگر برای پیش بینی خطر ابتلا به بیماری های قلبی,دیابت و مرگ و میر است که از BMI کارآمدتر است.
شخصی که اندازه دورکمر آن کمتر از نصف قدش باشد ریسک کمتری برای ابتلا به تعدادی از بیماری های تهدید کننده زندگی دارد

اندازگیری نسبت کمر به قد خود:
برای محاسبه WtHR خود باید اندازه کمر را در باریکترین قسمت آن که معمولا بالای ناف است بدست آورید و سپس بر اندازه قد خود تقسیم کنید اگر عدد بدست آمده ۰.۵ و یا کمتر باشد این احتمال که دارا
مجموعه عملیاتی که تحت شرایط مشخص میان نشان‌دهی یک دستگاه یا سیستم اندازه‌گیری یا مقدار یک سنجه مادی یا ماده مرجع و مقدار متناظر آن که از استانداردهای اندازه‌گیری حاصل می‌شود، رابطه‌ای برقرار می‌کند.کالیبراسیون اجازه می‌دهد که میزان تصحیح لازم را نسبت به نشاندهی تعیین کنیم. با کالیبراسیون ممکن است خواص اندازه شناختی دیگری نظیر اثر کمیت‌های تاثیر گذار نیز تعیین شود. در واقع کالیبراسیون ویژگی‌های کارآمدی دستگاه یا مواد مرجع را بوسیل
با بررسی نسبت های مالی، سرمایه گذاران می توانند از ثبات و وضعیت بازپرداخت ها و روند مالی شرکت ها مطلع شوند. یکی از این نسبت های مالی، نسبت های نقدینگی است که به دو بخش نسبت آنی و نسبت جاری تقسیم می شود. در این گزارش به طور مفصل درباره این دو نسبت توضیح می دهیم.

نسبت نقدینگی
در ابتدا بهتر است یک توضیح کوتاهی درباره نسبت نقدینگی بدهیم. نسبت نقدینگی (Liquidity Ratio) یکی از نسبت های مالی است که از نسبت دارایی های نقد به بدهی های جاری به دست می آید که البت
به حاصلضرب جرم در سرعت جسم mv  اندازه حرکت می گویند
یک کامیون با جرم 10000 کیلو و یک سواری با جرم 2000 کیلو را در نظر بگیرید که هر دو با سرعت 20 متر بر ثانیه حرکت می کنند مشخص است که اندازه حرکت کامیون 5 برابر سواری است .

نکته : اگر اندازه حرکت را بر زمان تقسیم کنیم نیرو به دست می آید 
نیرو = اندازه حرکت تقسیم بر زمان 
واحد تکانه یا اندازه حرکت 
کیلو گرم متر بر ثانیه 

من به اندازه ی تموم اتفاق های بدی که تو زندگیم افتاده به خودم مدیونم، به اندازه ی بدی هایی که در حقم شدو در مقابلش فقط سکوت کردم! به اندازه ی شبهایی که تا صبح بیدار موندمو خوابم نمیبرد، به اندازه ی کارایی که دوست داشتم و نکردم! به اندازه ی غرور بیجایی که  بعضی وقتها داشتم، به اندازه ی جرأت نداشتنم، به اندازه ی خوردن بعضی از حرفامو نگفتنشون، به اندازه ی کم کاری هام واسه موفق نشدنم، به اندازه ی همه ی این ها به خودم مدیونم! من ادم بدقولی بودم واسه
کتاب کامل سنجش و اندازه گیری مدرسان شریف (ویژه کنکور کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم تربیتی و روانشناسی و آزمون های استخدامی

دانلود فایل

اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف - ...telketab.com › book › اندازه-گیری-سنجش-و-ارزشیابی...کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف نشردوران تالیف علی اکبر سیف شامل 22 فصل باعناوین زیر میباشد: تعریف اصلاحات مقیاس های اندازه ...
دانلود کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی دکتر
تحقیقات نشان داده اند افرادی که تجمع چربی آنها در دور مرکز بدن(شکم) است بیشتر در معرض مشکلاتی مثل بیماری های قلبی-عروقی و دیابت هستند.
هرچه نسبت دور کمر به دور باسن بیشتر باشد خطر هم بیشتر است.
به همین دلیل نسبت کمر به باسن(WHR) یک ابزار مفید برای اندازگیری وزن و سایز مناسب و سالم است.

اندازگیری نسبت کمر به باسن خود:
دور کمر خود را در باریک ترین قسمت که معمولا بالای ناف است اندازگیری کنید.
اندازه دور باسن خود را در بزرگ ترین و پهن ترین قسمت آن بد
یه آزمایش جالب هست توی آمار به اسم آزمایش قیف. فرض کنین به شما یه قیف بدن بگن اینو توی یه ارتفاع مشخصی نسبت به زمین نگه دار و در تمام طول آزمایش اینو بالا یا پایین نبر. ولی به چپ و راست و جلو و عقب به هر میزان و در هر جهتی که خواستی مُجازی حرکتش بدی. بعد بهت ۱۰۰ تا تیلهٔ یک شکل هم می‌دن و می‌گن اینا رو از توی اون قیفه بنداز روی یه نقطهٔ مشخص روی زمین. (طبیعتاً قطر تیله‌ها از قطر لولهٔ قیف کوچیک‌تره که تیله‌ها بتونن از قیف رد بشن.) بعد شما قیفو در
مقصود ما از این نوشته این است که چطور می توان عفت مردان را اندازه گیری کرد، به عبارت دیگر مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان چیست؟ حضرت امام علی علیه‌السلام درباره مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان می‌فرمایند: «عِفَّتُهُ (الرَّجُل) عَلی قدرِ غَیرَتِهِ؛ پاک‌دامنی مرد به اندازه غیرت اوست.»[1] آری هر چه غیرت بیشتر […]
نوشته مقیاس اندازه‌گیری عفت و پاک‌دامنی مردان اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
اندازه کم حجمبرای انتقال گشتاور در یک زاویه دقیق ، این دستگاه با استفاده از یک رشته پیچ و مهره سخت شده و موردی ساخته شده که با چرخ برنز کاملاً تکمیل می گردد .عملکرد برتر گشتاور و سرعتکارایی بالا و ظرفیت تحمل باردرایوهای عمود بر ورودی به خروجیراندمان پایین تر از نسبت 40: 1برگشت ناپذیر فراتر از نسبت 60: 1برای نگهداری به نیروی انسانی نیمه ماهر احتیاج دارید .
                                                                             گیربکس حلزونی تکنو تاو 
1-دانشمندان دریافته‌اند، در گل آفتابگردان رشد دانه‌ها از مرکز به سمت بیرون بر اساس الگوی دنباله اعداد فیبوناچی صورت می‌گیرد. طبق تحقیقات انجام شده، نسبت قطر هر مارپیچ به مارپیچ بعدی 618/1 است. این الگو علاوه بر آفتابگردان در بسیاری از برگ‌ها، گلبرگ‌ها و دانه‌ها نیز دیده می‌شود. دانشمندان می‌گویند، علت تبعیت آفتابگردان و دیگر گیاهان از این الگو کارایی آن است. به عبارت دیگر، اگر اندازه زاویه هر دانه با دانه دیگر یک عدد گنگ یا ناگویا باشد د
کی‌بانو جان، صبح که از خواب بیدار شدم، دیدم آسمان سراسر ابریست. برایت چند خوشه باران چیده‌ام، چترت را فراموش نکن؛ امروز هوا بارانی‌ست.
شما به اندازه‌ی تمام چیزهای بد خوبید. مثلا به اندازه‌ی انتظار طولانی برای عبور از چراغ قرمز، به اندازه‌ی شاخص آلودگی هوا، به اندازه‌ی سرمای دست کودک دست‌فروش و به اندازه‌ی تمامی زباله‌های مسافر در اقیانوس‌ها. اصلا در روزگاری که بدی‌ها سر به فلک کشیده‌اند و خوبی‌ها دارند تمام می‌شوند، شما را باید ب
پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر
دانلود پرسشنامه نگرش فرزند نسبت به پدر، در قالب فایل word، شامل 25 گویه، همراه با راهنمای نحوه نمره گذاری و تفسیر، روایی و پایایی و منابع مورد استفاده شده. این پرسشنامه به منظور اندازه گیری دامنه، میزان یا شدت مشکلات فرزندان با پدرشان تدوین شده است ...
محققان دانشگاه لافبرو انگلیس دریافتند چاقی میان تنه (شکم و دور کمر) با کاهش اندازه مغز، ضعف حافظه و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ارتباط دارد.

به گزارش : در این تحقیقات از اطلاعات سلامت ۹۶۵۲ داوطلب با میانگین سنی ۵۵ سال استفاده شده است و محققان شاخص توده بدنی، نسبت دور کمر به لگن و میزان چربی کلی بدن هر داوطلب را اندازه گیری کردند.
ادامه مطلب
خیلی کم دارمت اندازه ی یک جسم که جان را اندازه ی یک ماهی که آب را در حالی که هنوز بی او زنده ام دیگر چه انتظاری از من دارید یک انسانم اما اندازه ی مورچه هم قدرت ندارم مورچه تا به مانعی بر می خورد سریع مسیرش را عوض می کند کاری که من سال هاست نمی توانم , نمی توانم #الهام_ملک_محمدی
این روزها با خشم شدیدی که تمام ذهنم را به خودش درگیر کرده، دست و پنجه نرم میکنم.
اول، نسبت به خودم خشمگین بودم و خودم را بابت موقعیت پیش آمده - به شکل های مختلف و البته متعدد- سرزنش می‌کردم.
اما کمتر از یک هفته پیش، یک دوست مشترک برایم از حقایقی حرف زد که باعث شد بتوانم خودم را ببخشم و سرزنش نکنم. در عوض، خشمم نسبت به او بیشتر شد.
در واقع نمیتوانم با احساساتم ارتباط برقرار کنم، نمیدانم که درگیر چه احساساتی هستم. اما میدانم بی اندازه خشمگینم.
چند
روزی نیکیتا خروشچف، نخست وزیر سابق شوروی، از خیاط مخصو صش خواست تا از قواره پارچه ای که آورده بود، برای او یک دست کت و شلوار بدوزد. خیاط بعد از اندازه گیری ابعاد بدن خروشچف گفت که اندازه پارچه کافی نیست. خروشچف پارچه را پس گرفت و در سفری که به بلگراد داشت از یک خیاط یوگوسلاو خواست تا برای او یک دست، کت و شلوار بدوزد. خیاط بعد از اندازه گیری گفت که پارچه کاملاً اندازه است و او حتی می تواند یک جلیقه اضافی نیز بدوزد. خروشچف با تعجب از او پرسید که چر
یه زمانی، رویای یارِ امان زمان شدن داشتم.هنوزم ته دلم، دارمش؛ ولی هر روز این چراغ بیشتر به سمت خاموشی می‌ره.نه این که اعتقادم به امام کمتر شه... نه... اعتقادم به خودم کمتر می‌شه... می‌فهمم یار مناسبی نخواهم بود... آدم توانایی نیستم توی رکابش... یعنی، اینقدر دور و برم آدمای خوب‌تر و باهوش‌تر و تواناتر و مؤمن‌تر هست، که از خودم خجالت می‌کشم...ولی، هنوز کورسوی امیدی تهِ دلم روشنه...واسم باارزشه‌... نمی‌خوام خاموش شه...می‌دونم از لحاظ اسلامی، آدم ا
نسبت P/E
نسبت P/E در یک شرکت به معنای انتظارات سرمایه‌گذاران از بازدهی آینده آن شرکت است؛ مثلا اگر شرکتی P/E پنج داشته باشد، یعنی انتظار داریم بازدهی آینده آن نزدیک به بهره سپرده‌های بانکی و حدود ۲۰ درصد باشد. نسبت P/E پنج همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این شرکت پس از پنج دوره سودآوری، می‌تواند اصل سرمایه‌ را بازگرداند.
✅استاد حاج شیخ جواد مروی، از اساتید درس خارج حوزه:اگر طلبه شش ماه از وقتش را صرف منهج شناسی کند و تطبیقاتی در کنارش داشته باشد، ادعا می کنم هشت سال از نظر فقهی از دیگران جلوتر است.بنده نسبت به چند نفر از فقهای شیعه که به اعتقاد من سرسلسله تحولات فکری و فقهی بودند، منهج شناسی فقهی کردم و نتایج بسیاری عظیمی از این کار بدست آمده است. نسبت به دیدگاه‌های فقیهانی از جمله شیخ طوسی، ابن ادریس، علامه حلی، شهید اول، آیت‌الله خویی، حضرت امام خمینی، مر
زندگیشاید آن لحظهٔ مسدودی‌ستکه نگاه من در نی نی چشمان توخود را ویران می سازد!و در این حسی استکه من آن را با ادرک ماهو با دریافت ظلمت خواهم آمیختدر اتاقی که به اندازه یک تنهاییستدل منکه به اندازه یک عشق‌استبه بهانه‌های ساده خوشبختی خود می‌نگردبه زوال زیبای گلها در گلدانبه نهالی که تو در باغچه خانه‌مان کاشته ایو به آواز قناری‌هاکه به اندازه یک پنجره می‌خوانند ...
طبق استاندارد IEC 76 آزمایشات مربوط به ترانسفورماتورها به انواع زیر تقسیم بندی می شوند.
– آزمایشات رویتن یا سری Routine Test.
– آزمایشات تایپ یا نوعی Type Teste.
–  آزمایشات ویژه special Teste .
الف – آزمایشات روتین شامل موارد زیر می باشد:
۱- اندازه گیری مقاومت سیم پیچ.
۲- اندازه گیری نسبت تبدیل وچک کردن گروه برداری .
۳- اندازه گیری امپدانس ولتاژ وتلفات بار.
۴- اندازه گیری جریان وتلفات بی باری .
۵- اندازه گیری ظرفیت خازنی وضریب تلفاتی عایقی (تانژانت ولتا).
۶- اندا
اندازه گیری فشار به روش خازنی
اندازه گیری فشار به روش خازنی شامل تععین میزان تغییر ظرفیت درنتیجه حرکت یک دیافراگم است. سنسور توسط یک اسیلاتور فرکانس بالا به صورت الکتریکی تحریک میشود. زمانیکه دیافراگم باتوجه به تغییر فشار تغییر شکل میدهد اندازه خازن نسبی به وسیله مدار پل اندازه گیری میشود. روش خازنی اساسا برای اندازه گیری فشارهای خلا ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت.
دو نوع طراحی از این سنسور مرسوم است. اولین نوع طراحی دو صفحه ای است که در
چه عواملی نقش مهمی در افزایش دقت اندازه گیری دارند؟
۱- دقت وسیله اندازه گیری هرچه وسیله اندازه گیری دقت وحساسیت بیشتری داشته باشد اندازه گیری دقیق تراست مثلا خط کشی که برحسب میلی متر مدرج است دقیق ترازخط کشی است که برحسب سانتی مترمدرج است.

۲- مهارت شخص آزمایشگر.یکی ازمهارت ها نحوه خواندن نتیجه اندازه گیری است .

۳- تعداددفعات اندازه گیری.برای کاهش خطا دراندازه گیری هرکمیت معمولا اندازه گیری را چند بار تکرار می کنند. میانگین عددهای حاصل از ا
للباقی
نیاز، آدم را وابسته می کند؛ و وابستگی، ذلت می آورد. 
به عبارت دیگر به هر اندازه که ما نیاز داریم به همان اندازه وابستگی داریم و به همان اندازه ذلیل هستیم!!
این مفهوم هم در مقیاس فردی و شخصی معنی پیدا می کند هم در مقیاس ملی و بین المللی. 
من از نیاز و وابستگی و ذلت متنفرم! و از همه نیازهایم پشیمانم ... .
للحق
گویا عشق از جنس خاطره است و نسبت به چیزی در گذشته وجود دارد. نوستالژی است که با گذشت زمان و انتزاع هرچه بیشتر از واقعیت و ابژه خویش قوی‌تر می‌گردد. اگر اینطور باشد عشق در لحظه و نسبت به یک چیز موجود بوجود نمی‌آید، به تدریج و نسبت به آنچه از دست رفته شکل میگیرد و تمنایی نسبت به به‌دست آوردن دوباره آن ایجاد میکند و از این رو وصال، عشق را نابود میکند! چون عشق نوستالژی است! سوژه آنرا به وجود می‌آورد چون به درد نوستالژی علاقه بی‌مورد می‌ورزد!
اد
امروز از آن روزهایی بود که بعد ها قطعن از آن یاد خواهم کرد.
مدت هاست روزها از ساعت سه بعد از ظهر برایم شروع میشود و به هفت صبح میانجامد.
در این بین هیچ کار مفیدی انجام نمیدهم
نه فیلم میبینم
نه کتاب میخوانم
حال این روزهایم طور عجیبیست
این روزا کتاب ضدخاطرات نوشته آندره مارلرو با پفک نمکی برایم فرق خاصی ندارد
جفتشان را به یک اندازه دوست دارم.
این روزا همه را به یک اندازه دوست دارم
به اندازه هیچ
الگوی هارمونیک خرچنگ توسط اسکات کارنی به عنوان یکی از دقیق‌ترین
الگوها در نظر گرفته می‌شود که نقاط بازگشتی بسیار نزدیک با اعداد فیبوناچی
را ارائه می‌کند.
این الگو با الگوی پروانه مشابه است ولی در محاسبات آن تفاوت وجود دارد.
در یک الگوی گاوی (صعودی)، نقطه B یک پولبک با نسبت 0.382 تا 0.618 از موج XA است.
موج
BC به اندازه 0.382 تا 0.886 از موج AB محسوب می‌شود و CD نسبت 2.618 تا
3.618 از موج است. نقطه D امتداد 1.618 موج XA است و در این نقطه
موقعیت‌های خرید اتخاذ می‌ش
مرد فقیرى بود که همسرش از ماست کره مى گرفت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت، آن زن کره ها را به صورت توپ های یک کیلویى در می آورد. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروخ
چقدر خداوند مهربان است؛ خودش در آخر حدیث قرب نوافل می‌فرماید: ما تردّدتُ فی شیء أنا فاعلُه کتردّدی فی موت مؤمنٍ یکرهُ المَوت و أنا أکره مَسائته؛ من در هیچ چیزی که می‌خواستم به جای آورم متردد نشدم به اندازه تردّدم در مرگ مومنی که اراده داشتم او را بمیرانم، او مرگ را ناگوار می‌دانست، و من آزار و اذیت او را ناگوار می‌داشتم...

حوله‌های تن پوش علاوه بر حمام در استخر، ساحل و چشمه‌های آب گرم نیز کاربرد دارند. این حوله‌ ها علاوه بر اینکه برای هر شخص ضروری هستند، گزینه‌ی ایده‌آلی برای هدیه دادن در موارد خاص مانند جشن عروسی، جهیزیه، سالگرد، تولد، روز ولنتاین و روز مادر هستند.
هر زمان که تصمیم به خرید حوله تن پوش داشتید- به‌خصوص در خریدهای آنلاین- از نمودارهای موجود برای اندازه‌گیری استفاده کنید و به‌خاطر داشته باشید راهنمای اندازه در کشورها و مناطق مختلف، متفاو
ابن جوزی یکی از خطبای معروف بود. روزی بالای منبر که ۳ پله داشت برای مردم صحبت می کرد زنی از پایین منبر بلند شد و مسئله ای پرسید.ابن جوزی گفت: نمی دانم.زن گفت: تو که نمی دانی پس چرا ۳ پله از دیگران بالاتر نشسته ای؟ او جواب داد: این سه پله را که من بالاتر نشسته ام به آن اندازه ای است که من می دانم و شما نمی دانید و به اندازه معلوماتم بالا رفته ام. اگر به اندازه مجهولاتم می خواستم بالا روم، لازم بود منبری درست می شد که تا فلک الافلاک بالا می رفت.

ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیری فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 205حجم فایل: 28340قیمت: 8000 تومانبخشی از متن:ترجمه کتاب گالیر و شات بولت در سیستم های اندازه گیریJ.F.W Galyer & C.R Shotboltویرایش متریک (SI)205 صفحه pdfشامل موضوعات زیر می باشد:- خطاها در اندازه گیری- استفاده از امواج نور به عنوان استاندارد طول- اندازه گیری خطی- اندازه گیری زاویه ای و تقسیم مدور- حد و سنجه های حدی- اندازه گیری ماشین ابزار + ضمیمه- اندازه گیر
«معبودا! بر محمد و خاندان او درود فرست و مرا به تقدیر خود خوشنود ساز، و سینه ام را نسبت به موارد حکم خود گشاده گردان، و به من اعتمادی عطا فرما تا به سبب آن اعتراف کنم که تقدیرت جز به نیکی جاری نگشته است و سپاسم را برای خودت نسبت به آنچه از من بازداشته ای، افزون تر از سپاسم نسبت به آنچه عطایم کرده ای، قرار ده»
کلام حضرت در دعای سی و پنجم صحیفه
امروزه با گسترش صنعت چاپ، بسیاری از کسب‌وکارها از انواع روش‌های تبلیغات چاپی جهت معرفی و برندینگ محصولات یا خدمات استفاده می‌کنند که می‌توان به مهمترین آنها یعنی بروشور و تراکت اشاره کرد.
تراکت (flyer) برای معرفی محصولات یا خدمات و انتقال پیام تبلیغاتی به مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرد ومعمولاً در اندازه و سایز کوچکتری نسبت به بروشور طراحی شده و در اماکن عمومی توزیع می‌گردد.
تفاوت در اندازه و سایزتراکت و بروشور تفاوت چشمگیری در اندازه
چطور فرش با اندازه ی مناسب انتخاب کنیم؟
انتخاب فرش با اندازه مناسب همیشه یک چالش بوده است ، یا خیلی بزرگ می شود یا خیلی کوچک! ما امروز به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین فرش از نظر اندازه را انتخاب کنید و فرقی هم ندارد که فضای شما بزرگ یا کوچک باشد. با نکاتی که امروز به شما آموزش خواهیم داد به خوبی می توانید بهترین فرش را انتخاب کنید
. فرشی مناسب و مورد علاقه ی خود انتخاب کرده اید که به دکوراسیون خانه می آید و شما عاشق طرح و مدل آن هستید و برای پا بر
زمانی شما می توانید مانند یک آشپز حرفه ای عمل کنید و لذت غذاهای خود را در زیر زبان ها ماندگار کنید که از مواد غذایی اولیه به اندازه استفاده کنید .
پیمانه های اندازه گیری شیرینی پزی، قاشق های اندازه گیری، انواع ترازوها مانند ترازوهای کمری همه و همه جزء ابزارهای اندازه گیری هستند و شما برای تهیه انواع غذاها می توانید از آن ها استفاده کنید . باید به ابزارهای اندازه گیری توجه ویژه ای نمود و از آن ها در اندازه گیری مواد اولیه استفاده کرد .
دلایل ا

پیمانه اندازه گیری 307 3075613 AR یک ابزار آشپزی و شیرینی پزی دوکاره کاملا کاربردی و ضروری برای آشپزخانه است.این محصول با طراحی زیبا و کاربردی خود دو ظرف پیمانه کوچک و بزرگ را در یه کالا به شما ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از محصول مواد خشک و مایعات را بصورت دقیق اندازه گیری نموده و استفاده نمایید.از آشپزی لذت ببرید.

الگوسازی یک هنر است که شامل شکل دادن به یک قطعه پارچه صاف برای مطابقت با منحنی های بدن انسان می شود و پل ارتباطی بین طراحی و تولید لباس است.یک طرح می تواند از طریق الگو (که تفسیری از طراحی در قالب لباس است) به لباس مبدل شود. یک الگو بر خلاف بدن، طرحی مسطح است در حالی که بدن دارای طول، عرض و عمق است.در این چهارچوب استوانه ای، یک سری منحنی ها و برآمدگی های ثانویه وجود دارد که اغلب موجب نگرانی الگوساز است.درزها اساس همه الگوسازی ها هستند. آنها موج
اگر مردی به همسرش نسبت #زنا دهد نه تنها برای همیشه به هم #حرام میشوند، بلکه از یکدیگر #ارث هم نمی برند.نسبت دادن #جرم مذکور که به آن لعان میگویند با قسم های ویژه ای در نزد قاضی محقق میشود و پس از انجام این مراسم است که زن به مرد حرام ابدی و مانع ارث بردن از یکدیگر میشود.

محمد فاضلی– عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

✅ خدا کند شما با احساس تلخ «بی‌شرفی» (شاید شما واژه بهتری داشته باشید) دست به یقه نشده باشید، اما خودم با این ناخرسندی درگیر شده‌ام (گاه به گاه) و هم کسانی را دیده‌ام که مستقیم به این احساس اشاره می‌کنند یا عباراتی برای توصیف احوالات روحی‌شان به‌کار می‌برند که بیانی دیگر از همین احساس و رنج اخلاقی ناشی از آن است. چرا چنین می‌شود؟

✅ انسان موجود اجتماعی است و حس اخلاقی بودن ما تا اندازه
در مسئله ابعاد برگه ها تا کنون در زمان های متفاوت و در کشورهای گوناگون، استانداردهای متنوعی ارائه گردیده . با این درحال حاضر به نظر می رسه امروزه دو سیستم اداره استاندارد دربین الملی (ISO) و سیستم استاندارد آمریکای شمالی دو سیستم استانداردی هستند که استفاده از اون ها پهناور تر هست . 
استاندارد  طراحی کارت ویزیتفی مابین المللی ایزو ۲۱۶ یا (The international standard: ISO 216): استاندارد فی مابین المللی ابعاد کاغد یا این که ایزو ۲۱۶ بر مبنا استاندارد DIN مرزو ب
اندازه و ارتفاع مناسب میز ناهار خوری: راحتی در هگام غذا خوردن را فراهم می کند. با انتخاب صحیح اندازه و البعاد میز غذا خوری یک تعادل بصری مطلوب ایجاد می شود که از ظریف ترین و حساس ترین فوت و فن های دکوراسیون داخلی به شمار می رود. ما در این مقاله درباره موضوعاتی از جمله ابعاد استاندارد انواع میز ناهار خوری می پردازیم. همچنین بررسی می کنیم که چه عواملی در تعین اندازه آن ها نقش دارند. برای اینکه بدون کمک گرفتن از یک طاح داخلی حرفهای سایز مناسب میز
روش های رایج در اندازه گیری رطوبت چوب 
رطوبت سنج ها ابزارهایی ضروری برای جلوگیری از ایجاد معایبی مانند هم کشیدگی، اعوجاج و ناودانی شدن در چوب هستند.در حال حاضر دو نوع رطوبت سنج بصورت بدون پین و دارای پین در بازار موجود هستند که برای اندازه گیری رطوبت چوب از آنها استفاده می شود و هر کدام از آنها از معایب و مزایایی برخوردارند که در ادامه به آنها اشاره می شود.در هر دو نوع رطوبت سنج ذکر شده نوع گونه چوبی از اهمیت خاصی برخوردار است.
 رطوبت سنج ها
در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 575 هزار تومان (35 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 570 هزار تومان (50 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) است. همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان (20 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه به قیمت یک میلیون و 450 هزار تومان (10 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت 910 هزار تومان (
در زمان انتشار این گزارش قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 575 هزار تومان (35 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 570 هزار تومان (50 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) است. همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و 350 هزار تومان (20 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز)، ربع سکه به قیمت یک میلیون و 450 هزار تومان (10 هزار تومان افزایش نسبت به دیروز) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت 910 هزار تومان (
مرد فقیرى بود که همسرش از ماست کره مى گرفت و او آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت، آن زن کره ها را به صورت توپ های یک کیلویى در می آورد. مرد آنرا به یکى از بقالى های شهر مى فروخت و در مقابل مایحتاج خانه را مى خرید. روزى مرد بقال به اندازه کره ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. هنگامى که آنها را وزن کرد، اندازه هر کره ۹۰۰ گرم بود. او از مرد فقیر عصبانى شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمى خرم، تو کره را به عنوان یک کیلو به من مى فروخ
 مجموعه پاورپوینت های ریاضی ششم

مجموعه پاورپوینت های ریاضی ششم
 پاورپوینت فصل اول - کسرمتعارفی
 فصل دوم - عددهای اعشاری
فصل سوم - اندازه گیری طول و زاویه
فصل چهارم - عددهای تقریبی
فصل پنجم - نسبت، تناسب و درصد
فصل ششم - اندازه گیری سطح و حجم
فصل هفتم - مختصات و عددهای صحیح

دریافت فایل

رهن و اجاره انبار جاده مخصوص
برای اطلاع دقیق از قیمت یک ملک در یک منطقه ی خاص مثلا رهن و اجاره انبار جاده مخصوص باید به این نکات دقت شود:ابعاد و اندازه ملک، خصوصاً اندازه ضلع متصل به گذر (بر ملک).کاربری ملک، بسته به نوع کاربری شهری که ملک دارد، ارزش آن متغیر است.امکان تغییر کاربری ملک توسط مراجع ذیصلاح.
وضعیت جانمایی عرصه نسبت به محدوده شهراحراز مالکیتمطابقت مشخصات ثبتی ملک ابعاد و مساحت با مشخصات محل معرفی‌شده.با توجه به این موارد و پس از ت
من واسه تیپ شخصیتی بعضی از دوستهام واقعا بی لیاقتم!کاری نمیکنما.فقط خودمم
ولی اونا محبت و معرفت واسم به خرج میدن و دائم به یادمن در صورتی که من تو روزمرگی های زندگی شخصی خودم گیر افتادم و وقتی واسشون ندارم که خرج کنم
نمیدونم محبت اونها هم بخاطر وقت زیادترشون نسبت به منه یا واقعا همینن.چون در نظر گرفتن این مسئله خیلی مهمه
اما یه قانون هست.که به آدمها به اندازه ای که لیاقتت رو دارن بها بده.نه کمتر نه بیشتر
بعضی وقتها زیر پا گذاشتن این قانون خیلی
امروز به معرفی لباس گرام در خدمت شما هستم، لباس گرام یک کانال تلگرام لباس هست و در این کانال میتونید لباس مورد نظر خودتون رو تهیه کنید.
در این کانال انواع لباس های مردانه و زنانه و بچگانه به فروش میرسه و شما با توجه به جنسیت و سن و اندازه خودتون میتونید نسبت به انتخاب لباستون اقدام کنید.
قبل از انتخاب لباس حتما در خصوص سایز خودتون اطاعات درستی به دست بیارید تا در انتخاب لباس به مشکلی برخورد نکنید و لباس هم اندازه و مناسب رو انتخاب کنید.
شما بر
به گزارش بهداشت نیوز: متخصصان پوست با هشدار نسبت به خطرات استفاده از لاک های ژله ای اعلام کردند که استفاده از این لاک ها، می تواند خطراتی را مانند ابتلا به عفونت، پیری پوست و سرطان پوست به دنبال داشته باشد.
 لاک های ژله ای فوایدی نسبت به لاک های معمول دارند و آن این است که براق هستند، پوسته پوسته نمی شوند و دوام بیشتری نسبت به لاک های معمولی دارند؛ لاک های ژله ای بطور معمول تا یک ماه دوام می یابند.
اما مطالعات انجام شده بر روی لاک های ژله ای نشا
فاق بچه ها رو از روی یک شلوار که اندازه شون هست بگیرین اگه کمری داشت منهای کمری شلوار یا میتونین مثل اندازه گیری بزرگسال بچه روی یه صندلی بشینه واز خط کمر تا روی صندلی اندازه بگیرین .
میتوانید با بلند کردن قد از همان الگوی شلوارک که گذاشتم استفاده کنید.
مادر، خودش میدونه که هیچکس تو دنیا، مهربونتر از خودش نسبت به بچش نیست... واسه همین دلش قرار نمیگیره که امورات بچه رو به کسی واگذار کنه! دوست هم نداره که بچه واسه رفع نیازاش به غیر از خودش پناه ببره...
خدایا!
ما تنهاییم، جز تو کسی رو نداریم...
 هیچکس اندازه ی تو، غصه ی ما رو نمیخوره... 
خوب میدونیم که به کسی غیر از خودت واگذارمون نمیکنی ... خودت پناهمون بده...
آزمایشات روتین به آزمایش هایی اطلاق میگردد که به طور معمول بر روی کلیه ترانسفورماتور های تولیدی در کارخانجات انجام میگیرد.این نوع آزمایش ها بر اساس استاندارد IEC 76 بوده و در هنگام عقد قرار داد برخی از شرکت ها سال استاندارد را نیز قید مینمایند تا بر مبنای استاندارد  آن سال آزمایشگاه اقدام نماید.
-اندازه گیری نسبت تبدیل T.T.R
-اندازه گیری مقاومت های سیم پیچ LOW RESISTANCE
-اندازه گیری شدت جریان و تلفات بی باری
-تلفات بار و درصد ولتاژ اتصال کوتاه UK%
-آزما
دوره روان شناسی من هم کم کم تموم شد
جلساتم کمتر شده و نسبت به گذشته خودم خیلی بهتر شدم
حتی نسبت به اطرافیانم...
البته هنوز جای کار دارم اما خب میتونم بگم سلامت روانی هم مهمه همونطور که سلامت جسمی مهمه
هنوز هم غمگین میشم. هنوز هم نسبت به خودم اعتماد به نفس ندارم. هنوز هم حس تنهایی گلومو چنگ میندازه ولی باهاشون کنار اومدم...
...............................................
بچه ها شده بی حوصله باشید؟ به همه چیز؟ حتی خودتون؟
شده سرد بشید؟

ضخامت سنج پوشش CEM مدل DT-157H

ضخامت سنج رنگ مدل DT-157 ساخت CEM جهت اندازه گیری ضخامت
پوشش رنگ از  دو روش  القای الکتریکی و جریان گردابی برای اندازه گیری
ضخامت رنگ استفاده می کند
که این روشها به صورت اتوماتیک توسط دستگاه
انتخاب می شوند.این دستگاه رنگ سنج مدل DT-157 توانایی اندازه گیری ضخامت رنگ بر روی مواد آهنی و مواد غیر آهنی را دارا می باشد. رنج اندازه گیری ضخامت رنگ  در رنگ سنج مدل DT-157 در حدود 0 تا 2000 میکرو متر می باشد.این دستگاه دارای قابلیت نمایش
Ahmad Saeedi
Naz Nakon
#AhmadSaeedi
دل به دل راه نداره مگه 
چرا من دلم تنگ اما تو نه
قلب من با یه دنیا برات 
داره میجنگه اما تو نه
دل به دل راه نداره مگه 
چجوری به چشمت نیومد دلم
مثل من شو که لب تر میکردی
قید کل دنیا رو میزد دلم 
ناز بی اندازه نکن
زخمای دل منو تازه نکن
کی با تو میسازه نرو نرو
من دلم گیره پیشت اه
ناز بی اندازه نکن
زخمای دل من و تازه نکن
کی باتو میسازه نرو نرو 
من دلم گیره پیشت
خوب میدونی دلم تنگته آخه
اما عزیزم این نمیشه که
هرچی میگم میگی باشه بعد 
تغییر اندازه سریع تصویر در paint
می‌توانید این کار را به شکل سریع و بدون دردسر در محیط ویندوز انجام دهید، 
آن هم از طریق Paint ویندوز! 
در این ترفند به معرفی نحوه تغییر اندازه یک تصویر با استفاده از Paint ویندوز خواهیم پرداخت. 
تغییر اندازه سریع تصویر در paint بدین منظور: از منوی Start به مسیر All Programs > Accessories رفته و Paint را انتخاب نمایید. 
ویا از قسمت جستجو برنامه paint را جستجو و اجرا نمائید.
ادامه مطلب
گیج فشار دیافراگمی
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل نیز شناخته می شوند ،گیج فشار دیافراگمی  برای اندازه گیری فشار هنگامی که محیط فرآیند با اجزای تحت فشار دستگاه اندازه گیری تماس نباید پیدا نکند ، استفاده می شود.
یدیافراگم سیل دارای دو وظیفه اصلی است:
جداسازی ابزار اندازه گیری از محیط فرآیند
انتقال فشار به ابزار اندازه گیری
دیافراگم سیل چگونه کار می کند؟
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل یا ریموت سیل شناخته می شوند ، برای
مانومتر چیست

الف- بارومتر
درسال 1643 میلادی اولین بار تریچلی با این دستگاه فشار اتمسفر را اندازه گیری کرد. نحوه کار به این طریق میباشد که لوله ای را به طور یک متر که یک طرف ان مسدود است انتخاب و ان را پراز جیوه نماییم سپس لوله را در یک ظرف جیوه برمیگردانیم مشاهده میشود که جیوه در لوله پایین می اید و در ارتفاع 76 سانتی متر ثابت قرار میگیرد.
البته این ازمایش در کنار دریا و دمای 60 درجه فارنهایت بایستی انجام گیرد. فشار اتمسفر به وجود امده در روی جیوه
کنتور وسیله‌ای است که مقدار انرژی الکتریکی را اندازه‌گیری می‌کند و بر حسب کیلو وات ساعت (ژول) نشان می‌دهد. معمولاً واحد اندازه‌گیری در کنتور کیلووات ساعت (kwh) است که برابر است با مقدار انرژی استفاده شده توسط یک بار یک کیلو واتی در طی یک ساعت یا ۳۶۰۰۰۰۰ ژول. بعضی از شرکت‌ها نیز از واحد مگا ژول استفاده می‌کنند. توان راکتیو نیز با واحد کیلو وار ساعت(kvarh) اندازه‌گیری می‌شود.
اندازه یک فولیکول مناسب و قابل قبول بین 17 تا 21 میلیمتر است. چنین فولیکول هایی منجر به بارداری می شوند. فولیکول در حدود اندازه 25 میلیمتر، حالت کیست دارد و با حاملگی موفق همراه نیست. اگر دو فولیکول در حدود 21 داشتید، احتمال بارداری در شما وجود دارد.
 گاهی وقت ها از خیلی ها میتونی راحت دل بکنی ، دلتنگشون نشی .ولی بعضی ها تو دلت میمونن و هر کاری کنی فراموش نمیشن .
مثل ...خیلی باهات حرف دارمبه اندازه این سه سالبه اندازه همه این دوری هااما توی دو جمله همه این حرف ها خلاصه میشه:-دوستت دارم-خیلی دلم برات تنگ شده
منظور از نسبت تراکم، نسبت حجم سیلندر در حالتی که پیستون در نقطه مرگ پایین قرار دارد و هنوز هوای درون آن فشرده نشده است (حجم کل سیلندر) به حجم سیلندر در حالتی که پیستون به نقطه مرگ بالا رسیده و هوای درون سیلندر کاملا متراکم گردیده است (حجم تراکم) را نسبت تراکم گویند.

ادامه مطلب
قسمت دوم
کره ماه چهاردهمین جسم در سامانه خورشیدی بر پایه جرم وحجم میباشد. قطر کره ماه 
یک چهارم کره زمین است وهیچ سیاره دیگری در سامانه خورشیدی نسبت به اندازه خود
دورگردی به این بزرگی ندارد. چگالی ماه چهار پنجم سیاره زمین است.
سلام دوستان
میدونم که آدم نباید خودش را به خاطر کسی عوض کنه و در نهایت باید خودت باشی، اما برای ایجاد و شکل گیری رابطه ای مثل ازدواج این سوال برام پیش اومده.
شما نظرتون راجع به دختری که بیش از اندازه مهربون باشه چیه؟، اصلا جنبه تعریف نداره شاید حتی خوب نباشه برای همین به هیچ وجه حمل بر خودستایی قرار ندید، خدا را شکر من را هم که نمیشناسید. ببینید شاید این بیش از اندازه مهربون بودن باعث شده خیلی وقت ها خودم اذیت بشم.
من ارشد هستم و درسم دیگه تمام
من نهمم 
امروز معلم فصل پنج رو داد 
منم یه چیزایی یاد گرفتم گفتم بگم بهتون
عبارت های جبری
عبارت های تک جمله ای:وقتی یه متغیر با یک عدد ضرب بشه میشه عبارت تک جمله ای. 3x2.     -4xy.     
عبارت های چند جمله ای :اگه متغیر در زیر رادیکال ,توان منفی داشته باشه,در قدر مطلق باشه,و در مخرج باشه دیگه تک جمله ای نیست بلکه چند جمله ایه
درجه نسبت:درجه نسبت هر متغیر به توان آن بستگی دارد اگر متغیری توان 2 داشته باشد نسبت درجه آن دو است.          ​​​​​x2           نس
طریقه پخت برنج ایرانی و هندی

در مورد تفاوت زمان نگهداری برنج ایرانی و خارجی می توان گفت که برنج خارجی را می توان زمان طولانی تری نسبت به برنج ایرانی نگه داشت. یکی از دلایل این زمان طولانی مواد نگهدارنده برای جلوگیری از شپش زدن که در آن استفاده می شود. اما با توجه به این شرایط استفاده از این مواد و همچنین قیمت پایین برنج خارجی، استقبال از آن بیشتر می باشد.
 یکی دیگر از تفاوت های برنج ایرانی و برنج خارجی، نوع پخت آن ها است. پختن برنج خارجی به
رژگونه شاید عجیب به نظر برسد ولی برای اینکه درست رژگونه بزنید به یک متر خیاطی نیاز دارید. سپس باید اجزای صورت خود را اندازه گیری کنید.  در آغاز باید از بالای پیشانی قسمتی که موها در آمده است تا پایین چانه خود را اندازه بگیرید. (طول صورت) عرض پهن ترین قسمت چانه (اندازه خط فک) عرض پهن ترین بخش پیشانی (اندازه عرض پیشانی) اندازه گیری بیشترین فاصله میان دوگونه (اندازه عرض گونه ها) صورت بیضی منظور از صورت بیضی صورتی است که اندازه ارتفاع صورت اندکی از
به اندازه ی چند دقیقه، با من نشسته بود
از خودش گفت، از قصدِ آمدنش، از چرایِ رفتنش
ساده بود و صمیمی‌
لحنی داشت، به گوشِ احساسِ من، بی‌ انتها غریب
قهوه‌اش را خورد، دستم را فشرد و رفت
ماجرایِ عجیبی ‌ست بودنِ ما آدم ها
یک نفر برایت چند دقیقه وقت می‌‌گذارد و به اندازه ی خوردنِ یک قهوه، چشمانت را به دنیائی تازه باز می‌‌کند
برای یک نفر، عمری وقت می‌‌گذاری. همان کسی‌ که قادر است به اندازه ی خوردنِ یک قهوه، دنیایی را خراب کند
با تاسف نمی‌نویسم
ب
گفت:کوچک ترین واحد اندازه گیری زمانت⏰چیه؟تعجب کردم._ معلومه دیگه، ثانیه!!_ مطمئنی؟_ تو این سوال رو از هرکی بپرسی هم فکر نمیکنم جواب دیگه ای بشنوی!اصلا واسه چی یه همچین سوالی میپرسی؟!_ ببین من ازت پرسیدم کوچک ترین واحد اندازه گیری تو برای زمان چیه، نپرسیدم کوچک ترین واحد اندازه گیری زمان چیه!کوچک ترین واحد اندازه گیری تو، یعنی مقداری از زمان که براش ارزش قائلی، براش برنامه داری و هدرش نمیدی...یعنی ممکنه کوچک ترین واحد اندازه گیری یه نفر برا زم
ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter) از جمله تجهیزات پرکاربرد ابزار دقیق جهت کنترل فرآیندهای صنعتی میباشد که اغلب برای اندازه گیری فشار گاز یا مایع به کار می رود. محل نصب ترانسمیترها روی لوله ها و مخازن در سراسر محوطه در نقاط اندازه گیری می باشد. در مجموع ترانسمیترها از سه قسمت اصلی تقویت کننده، مبدل (ترانسدیوسر) و حس کننده ساخته شده اند. 

ترانسمیتر فشار
ترانسمیتر فشار هم در کنترل فشار و نمایش مقدارهای فشار به کار می رود هم به عنوان ترانسمیتر مقادی
روش دم کردن زعفران با آب جوش
روش‌های مختلفی برای دم کردن زعفران وجود دارد که در این بخش قصد داریم با یکی از قدیمی‌ترین آن‌ها شما را آشنا کنیم. پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.
ابتدا رشته‌های زعفران به اندازه دلخواه را درون هاون ریخته و آن بسایید.
این کار را تا زمانی که زعفران کاملا ساییده شود ادامه دهید.
روی زعفران ساییده شده آب جوش بریزید.
یک قاشق چایخوری را با نصف فنجان آب جوش مخلوط کنید.
یک درپوش بر روی محلول قرار دهید و آن را در معرض حرا

سردترین نقطه شناخته شده در منظومه شمسی، خیلی از زمین دور نیست. در سال 2009 مدارگرد اکتشافی ناسا دهانه‌ای را در نزدیکی قطب جنوب ماه شناسایی کرد که  در بخش سایه ماه قرار دارد. دمای این منطقه تنها 33 درجه کلوین (240- درجه سانتی‌گراد) است؛ دمایی به مراتب سردتر از هر دمایی که بر روی پلوتوی سرد و تاریک اندازه‌گیری شده است. با ادامه کاوش‌ها و بهبود وسایل اندازه‌گیری، این رکورد ممکن است به نقطه ی دیگری در منظومه شمسی انتقال داده شود. قمر سیاره‌ای غیر
شاید دنیا دیده نیستم...
خسته ام از حجم اینهمه غصه و فشاری که هر سال زمستون رو دوش ایرانی جماعت وارد میشه ...انگار آدمی جرات نداره غصه بخوره چون با یه غصه دیگه میخوان غم قبلی رو فراموش کنی....
راستش برای کشته شدن سردار هیچ واکنشی نداشتم نه خوشحال نه ناراحت 
برای اونایی هم که کرمان فوت شدن باز هم ناراحت نشدم...
ولی برای اون افرادی که تو هواپیما بودن قلبم دردناکه زخمی ام ...به اندازه ی پلاسکو ...به اندازه فوت شدگان در سانحه هوایی یاسوج ، به اندازه زلزله
ال ای دی سامسونگ نسل جدیدی از ال ای دی های عرضه شده در بازار است که نسبت به دیگر برندها از وضوح و کیفیت تصویر بیشتری برخوردار میباشد. تکنولوژی کوانتوم دات، فرآیندی است که با استفاده از آن حجم رنگ صد در صد قابل نمایش میشود و راهکارهای نوآورانه ای را در زمینه رنگ، کنتراست و زاویه تماشا ارائه میدهد. از لحاظ طراحی، ال ای دی های سامسونگ دارای اندازه باریکتری نسبت به دیگر ال ای دی ها میباشند و همچنین بیشتر با محیط منزل همخوانی دارند و زیباتر به ن
یک سنگ به اندازه ای بالا می رود که نیرویی پشت آن باشد.با تمام شدنِ نیرو، سقوط و افتادن سنگ قطعی است.اما به یک گیاه  تازه روییده نگاه کن که چطور از زیر خاک و سنگها و حتی آسفالت و سیمانها سر بیرون میاورد.حال،اگر تو به اندازه ی یک گیاه کوچک و نو رسیده، ریشه داشته باشی،از هر سختی گذر کرده وسر برون خواهی کرد!!!.
مقیاس های اندازه گیری
مقیاس ها از مهم ترین ابزار های تحقیق در همه علوم به شمار می روند. به کمک مقیاس، واقعیت مورد مطالعه دقیق تر سنجیده می شوند و امکان رده بندی درونی اجزا را میسر می سازد.
“استیونس”،  چهار سطح کلی اندازه گیری را که شامل مجموعه قواعدی برای انتساب مقدار یا ارزش به آزمودنی هستند، طبقه بندی نموده است که شامل موارد زیر می باشد:
1-مقیاس اسمی: ابتدایی ترین مقیاس اندازه گیری، مقیاس اسمی است. در مقیاس اسمی، افاد و پدیده ها بر حسب یک مل
اندازه‏ گیری خلأهدف از این مقاله ارائه درک بهتری از خلاء، از جمله توضیح خلاء، تعریف و توصیف پمپ وکیوم ابزارهای اندازه گیری خلاء و توضیح کاربرد آن‏ها در عملیات خلاء کوره است.
تعریف خلاء
خلاء را می توان به عنوان یک فضای خالی از ماده تعریف کرد. با وکیوم آبی این حال، دستیابی به چنین فضای خالی، اساسا بر روی زمین غیرممکن است. در عوض، بهتر است خلاء به عنوان یک فضا با فشار گازی بسیار کمتر از فشار اتمسفر توصیف شود. فیزیکدانان و دانشمندان، این فقدان
توضیحات فایل
pdf کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی سیف
کتاب اندازه گیری سنجش و ارزشیابی آموزشی علی اکبر سیف با فرمت pdf در ۶۴۶ صفحه (ویرایش ششم چاپ سال ۱۳۹۰) مرجع بسیار کامل و منبع اصلی درس اندازه گیری، سنجش و ارزشیابی آموزشی
موضوع این کتاب اندازه‌گیری، سنجش، و ارزش‌یابی آموزشی است. که در هر فصل درباره موارد فوق به صورت کامل و علمی مورد بحث قرار گرفته شده است و برای پیشرفت تحصیلی و علمی دانشجویان، اساتید، و کارشناسان و....بسیار مورد استف
دوستت دارم...
به سان یک دیوانه، به سان یک سرباز 
به سان یک ستاره سینما 
دوستت دارم، به سان یک گرگ، به سان یک پادشاه 
به سان انسانی که من نیستم 
میدانی من اینگونه دوستت دارم
تو را به جای همه کسانی که نشناخته ام دوست می دارم
تو را به خاطر عطر نان گرم
برای برفی که آب می شود دوست می دارم
تو را برای دوست داشتن دوست می دارم
تو را به جای همه کسانی که دوست نداشته ام دوست می دارم
تو را به خاطر دوست داشتن دوست می دارم
برای اشکی که خشک شد و هیچ وقت نریخت
لبخند
گئورک اهم فیزیکدان آلمانی(۱۷۸۹-۱۸۵۴)پی برده بود که نسبت جریان عبوری از خط در دمای ثابت با ولتاژ آن متناسب و با مقاومت آن نسبت عکس دارد،قانون اهم عبارت است از نسبت اختلاف پتانسیل(افت ولتاژ) در دو سر یک جسم نسبت به شدت جریانی که از آن عبور میکند.

در فرمول های فوق R(مقاومت الکتریکی)Vپتانسیل الکتریکی(یا افت ولتاژ)I شدت جریان عبوری است.
برای درک بهتر قوانین اهم بهتر است از مثلث قوانین اهم استفاده کنیم،برای درک بهتر نسبت ها فرمول ها را از بالای مثلث
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت. اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.کوانتوم علمی است که به ما میگوید م
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت.
اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.
کوانتوم علمی است که به ما میگوید
 ممکن است وقتی دانش آموزان با مکانیک کلاسیک و چیزهایی از فیزیک که به دقت اندازه گیری میشوند کار میکنند،خیال کنند جهان در تسخیر ماست.ممکن است به این دلیل که محاسباتمان نتایج و پیشبینی های خوبی ارائه میکنند دچار غرور شوند.تصور کنند واقعا همه چیز را با اطمینان میتوان اندازه گرفت.
اما خوب است به دانش آموزان یادآور شویم که با کشف کوانتوم و رسوخ آن به علوم دیگر،تقریبا محال است که بتوان حرف از پیش بینی های دقیق زد.
کوانتوم علمی است که به ما میگوید
در اساطیر یونان باستان، از شخصیتی افسانه ای به نام پروکروستس نام برده شده است
او همه مسافرانی که قصد ورود به آتن را داشتند، روی تختی می خواباند و اگر مسافری، کوتاه تر از اندازه تخت بود، آنقدر او را می کشید تا اندازه شود یا اگر هم بلندتر بود پاها یا دستهایش را قطع می کرد
از نظر پروکروستس تنها اشخاصی درست و کامل بودند که به اندازه تخت او بودند!
داستان این تخت داستان هر روز زندگی ماست...در حقیقت تک تک ما آدم ها که خود را جزو افراد روشن و باسوا

در این خودآموز، به آموزش کامل طراحی پارامتریک ستاره در کتیا و با دستورات محیط‏‎های Part Design و Generative Shape Design (GSD) به صورت حرفه‏‎ای و بسیار ساده می‏‎آموزیم.
این طراحی به گونه‎ای است که با تغییر یک اندازه، بقیه اندازه‎ها به صورت خودکار و به نسبت اندازه اصلی تغییر می‎کند.
این آموزش توسط سِلف آموز ارائه شده است.
برای مشاهده ویدئوی آموزشی، توضیحات تکمیلی و دریافت فایلهای مورد نیاز آموزش روی لینک زیر کلیک کنید:
طراحی پارامتریک ستاره در کتیا
سالها قبل گئورک اهم فیزیکدان آلمانی پی برده بود که جریان گذرنده از یک مقاومت خطی در دمای ثابت با ولتاژ آن متناسب و با مقاومت آن نسبت عکس دارد.قانون اهم عبارت است از نسبت افت ولتاژ(اختلاف پتانسیل)یک جسم به نسبت شدت جریان عبوری از آن جسم که فرمول های آن عبارت است از؛
در فرمول های فوق R(مقاومت الکتریکی)Vپتانسیل الکتریکی(یا افت ولتاژ)I شدت جریان عبوری است.برای درک بهتر قوانین اهم می توان از مثلث قوانین اهم ستفاده نمود.
برای درک بهتر مثلث اهم بهتر ا

در این خودآموز، به آموزش کامل طراحی پارامتریک ستاره در کتیا و با دستورات محیط‏‎های Part Design و Generative Shape Design (GSD) به صورت حرفه‏‎ای و بسیار ساده می‏‎آموزیم.
این طراحی به گونه‎ای است که با تغییر یک اندازه، بقیه اندازه‎ها به صورت خودکار و به نسبت اندازه اصلی تغییر می‎کند.
این آموزش توسط تیم قدرتمند سِلف آموز ارائه شده است.
برای مشاهده ویدئوی آموزشی، توضیحات تکمیلی و دریافت فایلهای مورد نیاز آموزش روی لینک زیر کلیک کنید:
طراحی پارامتریک ستار
گیج فشار دیافراگمی
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل نیز شناخته می شوند ،گیج فشار دیافراگمی  برای اندازه گیری فشار هنگامی که محیط فرآیند با اجزای تحت فشار دستگاه اندازه گیری تماس نباید پیدا نکند ، استفاده می شود.
یدیافراگم سیل دارای دو وظیفه اصلی است:
جداسازی ابزار اندازه گیری از محیط فرآیند
انتقال فشار به ابزار اندازه گیری

دیافراگم سیل چگونه کار می کند؟
دیافراگم سیل ، همچنین به عنوان کمیکال سیل یا ریموت سیل شناخته می شوند ، برای
فروش مبل استیل طلایی ارزان 

فروش انواع مبلمان استیل کلاسیک وراحتی این مدل مبل زیبا و شیک مدل جدید سال در خرید مبل به سبک استیل باید این باید توجه کرد که این مدل
مبل ها در حالت کلی نسبت به بقیه مبل ها کمی گران تر هستند و یکی از این علت ها منبت کاری روی این مدل ها است نقش این مبل حات
تشریفاتی دارد در این مدل مبل ها از ورق طلا استفاده شده  که زیبایی ان را چند برابر میکند اندازه و ابعاد مبل ها نسبت به بقیه سبک ها کوچک تر و
جمع و جور تر است اندازه ی ک

معرفی نکاتی جهت افزایش مدیریت ریسک و جلوگیری از وقوع اشتباهات رایج که منجر به ضرر در معاملات می‌شود...

مدیریت ریسک اصولاً در پایین فهرست اولویت‌های معامله‌گران قرار می‌گیرد. معمولاً، بسیار پایین‌تر از یافتن سهم مناسب یا سیگنال‌های ورودی دقیق‌تر؛ بااین‌حال، بدون دانش کافی درباره‌ی مدیریت ریسک، نمی‌توانید از معاملاتتان سود کسب کنید. معامله‌گرانی که می‌خواهند در بازار سود کنند و همانند یک معامله‌گر حرفه‌ای کار کنند، می‌بایس
مدت ها قبل توی زندگیم یه کارایی کردم که الان میگم کاش توی اون لحظه یه نفر بود و بهم میگفت این کارو نکن! این کار، این روش، این مسیر، به این شکل و با این هدف و با این شرایطی که تو داری، اون طوری که میخوای عملی نمیشه. 
ولی خب کسی نبود که بهم بگه. 
امروز اما خودم هستم و به خودم میگم که باید چه مسیری رو بری و چطور این مسیر رو طی کنی. 
قبلا هم گفتم ما هیچ وقت به اندازه کافی عاقل نیستیم ولی هر چی که پیش میریم و از اتفاقات مختلف درس میگیریم یکم نسبت به قبل ع
جهت اندازه گیری دستگاه های مولد برق باید به موارد زیر توجه کرد :
1) مشاوره گرفتن از یک مهندس برق جهت اندازه گیری ظرفیت برق مصرفی و اندازه گیری ظرفیت دیزل ژنزاتور
2)محاسبه باز مصرفی سبک
3)محاسبه ظرفیت تهویه هوا
4)محاسبه باز ظرفیت شارژر باتری
5)در ساختمانهای پزشکان محاسبه ظرفیت دستگاههای تصویر برداری
6)محاسبات ظزفیت موتور
7)محاسبات ظرفیت موتور زیر بار
8)محاسبات پمپ آتش نشانی
9)محاسبات ظرفیت یو پی اس
10)محاسبات ظرفیت بار جوشکاری
11)مجاسبه ظرفیت مخازن
اندازه گذاری در نرم افزار اتوکد
این دستورها در منوی Dimension قرار دارد و برای اندازه گذاری قسمت های مختلف یک نقشه با شیوه و سبک های مختلف به کار می رود. در این فصل به توضیح دستورهای مهم و پرکاربرد خواهیم پرداخت.
به ادامه مطلب بروید...

ادامه مطلب
برش زدن رو همه ما می‌تونیم توی فتوشاپ
انجام بدیم. اما دلیل اینکه توی ویرایشگر فایل خام برش می‌زنیم اینه که
این کار غیر مخرب هست. یعنی اگر توی فتوشاپ عکس رو ببُرید، باید یا یه نسخه
دیگه از اون فایل برش خورده ذخیره کنین، یا اگر روی همون فایل اصلی ذخیره
کنین، فایل اصلی رو از دست می‌دین. اما اینجا اینطوری نیست. هر بار که عکس
رو باز کنین، می‌تونین یه کادر جدید ازش خروجی بگیرین.
برش زدن تو ویرایشگر فایل خام، مثل خود فتوشاپ
کار می‌کنه. یعنی حرف C
اندازه گیری فشار به روش سیم مرتعش
این نوع سنسور شامل یک مدار نوسان ساز الکترونیکی است که باعث نوسان یک سیم در فرکانس طبیعی اش میشود. سیم مرتعش در یک دیافراگم قرار داده میشود. زمانیکه فشار روی دیافراگم تغییر کند به صورت تنشی روی سیم انتقال میابد و درنتیجه فرکانس ازتعاش سیم تغییر میکند. این تغییر فرکانس نتیجه مستقیمی از تغییر فشار است.
فرکانس ارتعاش سیم به وسیله پالس های دیجیتال قابل اندازه گیری است و یک ترانسمیتر الکترنیکی، این پالسها را به
قیمت آسانسورهای خانگی بر اساس ظرفیت، نوع کابین، و عمر ساختمان متغیر است .
آسانسورها به دو دستهی مسافربری و باربری تقسیم میشوند و ظرفیت آنها متغیر است . 
این آسانسورها که عمدتا هیدرولیکی هستند با توجه به کیفیت و اندازه قیمت های متغیری دارند اما در نهایت نسبت به سایر آسانسورها 
با قیمت مناسب تر در بازار موجود میباشند.

http://asansornasim.blog.ir/1398/11/08/
نوعی حصیر ژاپنی که از ساقه ی برنج ساخته می شد ، و کف پوش استاندارد خانه های ژاپنی محسوب می شود .تاتامی در اندازه های استانده حدوداً با ابعاد ۱۸۰×۹۰ سانتی متر ساخته می شوند و مساحت کف ساختمان را با تعداد تاتامی هایی که در آن جای می گیرد ، اندازه گیری می کنند.
✅ سلامت مالی خانواده و کسب و کارتان را با نسبت مالی بدهی به درآمد بسنجید ( بسیار مهم و کلیدی)
ارزش ارسال به دوستان ارزشمندتان را داره ...
فرض کنیم عکس بالا بدهی و درآمد شما در ماه
یا بدهی و فروش یک ماه شرکت شماست
کافی بدهی را به درآمد تقسیم کنید نسبت بدست آمده میشه 62 درصد
⁉️آیا نسبت خوبی؟؟؟
به کانال زبان فاینانس تشریف ببرید

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات لباسشویی و ظرفشویی ( تعمیر و سرویس )